Profesor Paolo Di Barba gościem Instytutu Elektroniki
Czwartek, 17.11.2022 20:01

W dniach 16-18 listopada 2022 r. gościem Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Instytutu Elektroniki jest prof. Paolo Di Barba z Uniwersytetu w Pawii (Włochy). Jest on wybitnym specjalistą w zakresie elektromagnetyzmu obliczeniowego oraz komputerowego wspomagania projektowania maszyn elektrycznych i systemów łączności bezprzewodowej, ze szczególnym uwzględnieniem metod automatycznej optymalizacji. Profesor Di Barba prowadzi intensywną współpracę naukową z pracownikami Zakładu Telekomunikacji. Aktualnie, wspólnie prowadzone badania i przygotowywane publikacje dotyczą metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w zastosowaniu do projektowania i optymalizacji systemów radiokomunikacyjnych.