Nasi pracownicy na "Mobile Application Day"
Poniedziałek, 11.04.2011 07:34

W dniu 6 kwietnia br. w siedzibie Orange Polska w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium pt. "Mobile Application Day", w którym uczestniczyli pracownicy Zakładu Elektroniki Medycznej prof. Paweł Strumiłło oraz dr Piotr Skulimowski. Seminarium było poświęcone najnowszym osiągnięciom technologii mobilnych i ich zastosowaniom. Przykładowe tytuły prezentacji wygłaszanych przez gości z Chin, Francji oraz wybranych krajowych uczelni były następujące: "Roadmap for Android", "Windows Phone & Web Apps", "Mobile convergence services & trends on the market".

Nasi pracownicy wygłosili referat pt. "Mobile devices aiding the visually impaired", w którym prezentowali aplikację telefonu z dźwiękowym menu oraz System telenawigacji dla osób niewidomych. Pierwsze z ww technologii zostało wdrożone we współpracy z Orange Labs i jest dostępne od kilku dni na rynku. Aplikację można pobrać ze strony internetowej. Pobierz.