Zakład Elektroniki Medycznej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Piotr Skulimowski Dla Studentów Prowadzone prace i projekty Prace inżynierskie Urządzenie GPS do nawigacji w terenie oparte o procesor z rdzeniem ARM Cortex-M3

Urządzenie GPS do nawigacji w terenie oparte o procesor z rdzeniem ARM Cortex-M3

Autor: Tomasz Woźniak

Tytuł: Urządzenie GPS do nawigacji w terenie oparte o procesor z rdzeniem ARM Cortex-M3

Streszczenie:

Celem pracy było zaprojektowanie oraz konstrukcja prototypu urządzenia ułatwiającego poruszanie się w terenie, wykorzystującego system nawigacji satelitarnej GPS. Zadaniem urządzenia jest rejestrowanie w pamięci współrzędnych punktów trasy przebytej przez użytkownika. Zapisane w pamięci dane mogą zostać wykorzystane do kontrolowania przebiegu kolejnych wędrówek tą samą trasą. Napisano w języku Delphi aplikację przeznaczoną dla komputera PC umożliwiającą archiwizację przebytej ścieżki oraz wczytanie do urządzenia wcześniej zapisanych tras.

Urządzenie zostało zbudowane z czterech modułów: płyty ewaluacyjnej bazującej na procesorze z rdzeniem ARM Cortex-M3, zewnętrznego odbiornika GPS, modułu Bluetooth oraz płytki uniwersalnej, na której umieszczono pamięć EEPROM i przyciski użytkownika.

W pracy opisano poszczególne moduły oraz sposób ich komunikacji z procesorem. Procesor odbiera, poprzez moduł Bluetooth, współrzędne geograficzne z odbiornika GPS. Współrzędne te są odpowiednio przetwarzane i wykorzystywane w algorytmach zapisu oraz korektora trasy. Omówiony został również interfejs użytkownika: funkcje poszczególnych przycisków oraz informacje prezentowane na wyświetlaczu graficznym.

W pracy zamieszczono wnioski z testów w terenie zbudowanego urządzenia, które potwierdziły poprawność jego działania. W podsumowaniu wskazano dalsze kierunki rozwoju projektu.

Prezentacja pracy

 

ELEKTRONIKA MEDYCZNA - NIEZASTĄPIONA W DIAGNOSTYCE, LECZENIU I REHABILITACJI

 

Trzeba biec z całych sił by pozostać w tym samym miejscu. Żeby poruszać się do przodu, trzeba biec dwa razy szybciej.

L. Carroll,  "Przygody Alicji w Krainie Czarów"

Polecane strony

Przydatne linki:
Instytut Elektroniki
telekomunikacja, elektronika medyczna, termografia
Politechnika Łódzka
strona główna Politechniki

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Migawki

Zakład Elektroniki Medycznej

  • Innowacyjne metody nauczania!

  • Wykładowcy pasjonaci!

Sprawdź nas :)