• Zmniejsz rozmiar czcionki

Aplikacja na inteligentny telefon komórkowy z systemem Android do zarządzania bazą miejsc użytecznych (POI) dla osób niewidomych

Autor: Michał Brzeziński

Tytuł:

Streszczenie:
Celem pracy dyplomowej było zaprojektowanie i napisanie aplikacji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjny Android, pozwalającej na zarządzanie punktami zainteresowań (POI). Dane, wykorzystywane w aplikacjach nawigacyjnych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących, przechowywane są w bazie danych znajdującej się na zewnętrznym serwerze, a dostęp do nich umożliwiają zapytania protokołu HTTP.

Program umożliwia użytkownikowi przeglądanie mapy z zaznaczonymi punktami zainteresowań z wybranej kategorii. Zaimplementowano podstawową funkcjonalność w postaci dodawania punktów, usuwania ich oraz edytowania ich parametrów. Ponadto, użytkownik jest w stanie zarządzać dodatkowymi danymi każdego punktu: aplikacja pozwala na wyświetlanie oraz dodawanie: zdjęć, nagrań głosowych oraz dodatkowych opisów tekstowych.

Testy przeprowadzone przy użyciu inteligentnego telefonu komórkowego Samsung Galaxy S z systemem Android potwierdziły poprawność działania programu.

Aplikacja umożliwi dalszy rozwój bazy danych miejsc użytecznych. Jest także dobrym punktem wyjścia do wprowadzania nowych funkcji, np. wyznaczania tras dla osób ze słabym wzrokiem.

Niniejsza praca została dofinansowana ze środków projektu rozwojowego finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju NR02-0083-10 realizowanego w Instytucie Elektroniki Politechniki Łódzkiej w latach 2010-2013.

ELEKTRONIKA MEDYCZNA - NIEZASTĄPIONA W DIAGNOSTYCE, LECZENIU I REHABILITACJI

Trzeba biec z całych sił by pozostać w tym samym miejscu. Żeby poruszać się do przodu, trzeba biec dwa razy szybciej.

L. Carroll,  "Przygody Alicji w Krainie Czarów"

Przydatne linki:
Instytut Elektroniki
telekomunikacja, elektronika medyczna, termografia
Politechnika Łódzka
strona główna Politechniki

Migawki

• Zdobyta wiedza przydaje się w codziennej pracy!

• Zajęcia prowadzone w sposób interesujący i przyjazny dla studenta!

Przyjdź i przekonaj się sam !!