Start Michał Strzelecki

Michał Strzelecki

dr hab. inż. Michał Strzelecki, prof. nadzw.

Politechnika Łódzka, Instytut Elektroniki,
ul. Wólczańska 211/215, 90-924 Łódź (budynek B9)
pokój 216 (II piętro)

godziny przyjęć w semestrze letnim 2016/17: poniedziałek, 10-11

e-mail: michal.strzelecki[at]p.lodz.pl
tel. +4842 631 26 31

Dr hab. inż. Michał Strzelecki jest zatrudniony w Instytucie Elektroniki Politechniki Łódzkiej od 1988 r., zaś od roku 2007 na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W latach 2004-2015 był zastępcą dyrektora Instytutu ds. dydaktyki, od 2015 jest zastępcą dyr. IE ds. nauki a od 2016 – pełni funkcję prodziekana ds. nauki Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

Jego zainteresowania naukowe obejmują przetwarzanie oraz analizę sygnałów i obrazów biomedycznych oraz metody analizy danych. W szczególności interesuje się zagadnieniami związanymi z analizą tekstury obrazu oraz zastosowaniami i sprzętowymi implementacjami sztucznych sieci neuronowych. Prowadzi również prace związane z rozwojem oprogramowania wykorzystywanego do ilościowego wspomagania obrazowej diagnostyki medycznej. W ramach tych zainteresowań dr Strzelecki prowadzi szeroką współpracę z krajowymi i zagranicznymi uniwersytetami medycznymi dotyczącą budowy i rozwoju systemów wspomagania procesu diagnostycznego.

Brał udział w licznych międzynarodowych programach badawczych, m.in. COST B21, BM1103, TD1007 (członek Management Committee), DGF, 7FP oraz projektach finansowanych przez NCN i NCBiR. Jest autorem i współautorem ponad 200 artykułów naukowych i referatów konferencyjnych. W latach 2006-2008 przebywał w Chonbuk National University, Jeonju, Republika Korei jako Visiting Professor.

Michał Strzelecki jest członkiem Towarzystwa Przetwarzania Obrazów (członek zarządu 2012-2016) oraz Polskiego Towarzystwa Informatyki Medycznej a także należy do European Campus Card Association (członek zarządu 2006-2014, wiceprzewodniczący od 2016).

Prof. Strzelecki posiada wieloletnie doświadczenie związane z pracą w zespołach eksperckich i konkursowych. Jest ekspertem NCBiR, NCN, MNiSW oraz Sekcji Sygnałów, Układów i Systemów Elektronicznych Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN. Brał udział w ocenie projektów międzynarodowych w ramach National Fund for Scientific and Technological Development of the Chilean Government Commission for Scientific and Technological Development, Chile oraz Framework Programme for Research, Technological Development and Innovation of the Research Promotion Foundation, Cyprus.

Wykształcenie:

1988 mgr inż. w zakresie elektroniki, Wydział Elektryczny Politechniki Łódzkiej
1995 doktor nauk technicznych w dyscyplinie elektronika, Wydział Elektrotechniki i Elektroniki PŁ
2005 doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie informatyka (specjalność przetwarzanie sygnałów i obrazów biomedycznych), Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie

Przebieg kariery zawodowej

1989 – 1995 asystent, Zakład Elektroniki Medycznej, Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej
1996 – 2007 adiunkt, Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej
2006 – 2008 Visiting Professor, Chonbuk National University, Jeonju, Republika Korei
od 2007 profesor nadzwyczajny, Instytut Elektroniki PŁ
2004 – 2015 zastępca dyr. Instytutu Elektroniki ds. dydaktyki
od 2015 zastępca dyr. Instytutu Elektroniki ds. nauki
od 09.2016 członek Senatu Politechniki Łódzkiej (kadencja 2016-2020)
od 09.2016 prodziekan ds. nauki Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ

Nagrody i wyróżnienia

• The Best Paper Award, International Symposium on Information Technology Convergence, Jeonju, Korea (M. Strzelecki, J. de Certaines, S. Ko, Segmentation of 3D MR Liver Images Using Synchronised Oscillators Network), 2007
  • I miejsce w kategorii „Najważniejsze osiągnięcie naukowe” konkursu „Top lista Politechniki Łódzkiej – najważniejsze osiągnięcia 1. dekady XXI w.” (zespół A. Materka, M. Strzelecki, P. Szczypiński, M. Kociołek, A. Klepaczko), 2010.
  • srebrny medal Za Długoletnią Służbę 2010.
  • EUNIS Elite Award dla The Card Technology Research Centre of Waterford Institute of Technology (WIT, Ireland) lidera konsorcjum (WIT, University of Zagreb oraz Instytut Elektroniki PŁ) za realizację projektu „European Educational Connectivity Solution” (2009-2011, 7. Program Ramowy UE), 2012.
  • The Best Paper Award in the session DSP theory, IEEE SPA Conference, Poznan, Poland (A. Materka, M. Strzelecki, On the Importance of MRI Nonuniformity Correction on Texture Analysis), 2013.
  • dyplom dla opiekuna pracy inżynierskiej Z. Mudzy „Opracowanie systemu komunikacji dla platform mobilnych wykorzystujących inteligencję roju”, która zdobyła 2. nagrodę w konkursie SEP na najlepszą pracę inżynierską na Wydziale EEIA 2013/14.
  • medal Komisji Edukacji Narodowej, 2014.
  • The Best Paper Award in the session Biomedical Applications, IEEE SPA 2016 Conference, Poznan, Poland (A. Polańczyk, T. Woźniak, M. Strzelecki, W. Szubert, L. Stefańczyk, Evaluating an algorithm for 3D reconstruction of blood vessels for further simulations of hemodynamic in human artery branches).
  • dyplom dla opiekuna pracy magisterskiej Z. Tyfy „MeMoS - a software tool for extraction of anatomical structures data from 3D medical images”, która zdobyła 1. nagrodę w konkursie SEP na najlepszą pracę magisterską na Wydziale EEIA 2015/16.

ELEKTRONIKA MEDYCZNA - NIEZASTĄPIONA W DIAGNOSTYCE, LECZENIU I REHABILITACJI

Trzeba biec z całych sił by pozostać w tym samym miejscu. Żeby poruszać się do przodu, trzeba biec dwa razy szybciej.

L. Carroll,  "Przygody Alicji w Krainie Czarów"

Przydatne linki:
Instytut Elektroniki
telekomunikacja, elektronika medyczna, termografia
Politechnika Łódzka
strona główna Politechniki

Migawki

Zakład Elektroniki Medycznej! Dla Ciebie - sprawdź ofertę przygotowaną przez Zakład.

Z nami odkryjeszcz sekrety Elektroniki!