Wycieczka naukowa do Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach

Posted on Posted in wydarzenia

10 maja 2018 Studenckie Koło Naukowe „Telin” zorganizowało wycieczkę naukową do Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach. W wycieczce wzieli udział członkowie koła naukowego wraz z opiekunem oraz studenci kierunku inżynieria kosmiczna.

Ośrodek astronomiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Piwnicach koło Torunia kształci studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, a także służy do prowadzenia obserwacji kosmosu, badań naukowych oraz popularyzacji wiedzy o wszechświecie. Pracownicy ośrodka oprowadzjąc wycieczkę po obiekcie przeprowadzili szkolenie z zakresu podstaw astronomii i astrofizyki oraz podstaw obserwacji astronomicznych w paśmie optycznym i paśmie fal radiowych. Szczególną uwagą studentów cieszyła się aparatura wykorzystywana do prowadzenia obserwacji radio-astronomicznych. Poniżej zamieszczamy krótką dokumentację fotograficzną.