Projekt Canis

Posted on Posted in projekty

Członkowie Naszego Koła Naukowego na początku roku zgłosili chęć uczestnictwa w “Smart Campus – krok w kierunku inteligentnego kampusu”. Nasze zgłoszenie znalazło się w trójce projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach tego konkursu o czym informowaliśmy na początku marca bieżącego roku.

Celem realizowanego przez Nas projektu było stworzenie aplikacji mobilnej umożliwiającej poruszanie się po Kampusie Politechniki Łódzkiej. Głównymi odbiorcami proponowanego rozwiązania są studenci zaczynający edukację na Politechnice Łódzkiej którzy bardzo często mają problem ze znalezieniem konkretnej sali bądź prowadzącego. Dodatkowo chcieliśmy wspomóc osoby niepełnosprawne poprzez udostępnienie im informacji, które mogą wykorzystać w celu łatwego odnalezienia udogodnień, np. windy.

W trakcie kilku miesięcy pracy nad projektem udało Nam się stworzyć aplikację spełniającą wymagania określone w specyfikacji projektu. Głównym efektem jest aplikacja mobilna adresowana do potencjalnych użytkowników, którzy potrzebują odnaleźć określone miejsce. Z pewnością aplikacja posiada bardzo duży potencjał rozwoju, który będziemy chcieli wykorzystać w trakcie dalszego rozwoju o czym będziemy informować w przyszłości. Jednocześnie pojawiła się duża liczba pomysłów na rozwój zaproponowanego przez Nas rozwiązania w celu dotarcia do jeszcze większej grupy potencjalnych odbiorców. Niewątpliwie dalsze prace nad stworzonym przez Nas prototypem zależeć będą jednocześnie od różnorakich czynników które obecnie analizujemy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane tym tematem jak również chcące zaangażować się w dalszą pracę nad projektem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *