Konferencja sprawozdawcza Kół Naukowych 2018 – Murzasichle

Posted on Posted in wydarzenia

W dniach 6-9 Grudnia 2018r., członkowie koła naukowego Telin po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w Konferencji sprawozdawczej Kół Naukowych Politechniki Łódzkiej. W tym roku wydarzenie to miało miejsce w Murzasichle położonym w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Podczas oficjalnej części konferencji, w której uczestniczył dziekan wydziału EEIA Pan dr hab. inż. Sławomir Hausman, koła naukowe prezentowały swoje tegoroczne osiągnięcia. Nasze koło również mogło się pochwalić aż pięcioma zrealizowanymi projektami, z których bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszył się projekt „Inteligentne ule”. Projekt ten zdobył nagrodę za najlepszą studencką pracę naukową w Polsce. Sprawozdania realizowane przez innych reprezentantów kół naukowych, umożliwiły nam zdobycie nowego doświadczenia oraz poznania wielu pomysłów, które chcielibyśmy wdrożyć w najbliższym czasie. Rozmowy pomiędzy członkami kół, pozwoliły nam na nawiązanie wielu ciekawych kontaktów, które zaowocują wspólną realizacją nowych projektów realizowanych na Uczelni.

Podczas konferencji, odbyła się również prezentacja reprezentantów Wydziałowej Rady Samorządu, podczas której mieliśmy okazję poznać ich osiągnięcia oraz planowane zmiany, na naszym wydziale, których celem jest poprawa zarówno warunków pracy, jak i również organizacja czasu wolnego dla studentów wydziału.

Pod koniec konferencji, głos zabrał Dziekan wydziału EEIA, który pogratulował wszystkim członkom kół naukowych za tegoroczne osiągnięcia wskazując przy tym wysoki poziom zrealizowanych projektów, który z roku na rok jest coraz wyższy i bez wątpienia wiele z nich jest wizytówką naszej uczelni, a także wydziału.

Podczas wyjazdu mieliśmy również okazję zrelaksować się w Termach Gorący Potok, korzystając z leczniczego działania wód termalnych. Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić przepiękne okolice Tatrzańskiego Parku Narodowego podziwiając widoki najwyższych szczytów Tatr.

Ostatniego dnia, wzięliśmy udział w szkoleniu dotyczącym wprowadzenia nowych przepisów o przetwarzaniu danych osobowych, tzw. RODO. Dzięki szkoleniu poznaliśmy zasady umożliwiające spełnienie wymogów, co zdecydowanie może być przydatną wiedzą zarówno w ramach aktywności na uczelni jak i podczas codziennych czynności, podczas których niejednokrotnie mamy styczność z danymi osobowymi.

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkich członkom kół naukowych oraz organizatorom, za możliwość uczestniczenia w konferencji, która bez wątpienia jest bardzo ciekawą formą integracji środowiska studenckiego, wymianę wspólnych doświadczeń wzrostu motywacji do dalszej pracy w ramach koła.

Poniżej krótka galeria zdjęć z tego wydarzenia.