Instytut Elektroniki na XIX. Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi
Piątek, 12.04.2019 07:39

Już tradycyjnie pracownicy Instytutu Elektroniki wygłosili prezentacje i pokazy na corocznie organizowanym Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi.

Wykład pt. Czy sieci komórkowe 5G zrewolucjonizują nasze życie? przygotowali koledzy dr hab. inż. Sławomir Hausman i dr inż. Piotr Korbel. Wygłosił go pierwszy Autor, który ciekawie mówił o fascynujących możliwościach jakie przyniesie wdrażana sieć komórkowa 5G, m.in. dzięki kilkudziesięciokrotnie szybszej transmisji danych niż obecnie działające sieci komórkowe oraz wielu nowych zastosowaniach, m.in. komunikacji z wielką liczbą obiektów w tzw. sieci "internetu rzeczy".

Drugi wykład z naszego Instytutu pt. Jak pokazać świat niewidomemu? wygłosił dr inż. Michał Bujacz. Mówił o elektronicznych technologiach asystujących dla osób niewidomych, pokazywał m.in. prototypy urządzeń opracowanych w ramach projektów badawczych przetwarzających obrazy otoczenia na bodźce dotykowe i dźwięki.