Smart Campus - wyniki konkursu Rektora Politechniki Łódzkiej
Poniedziałek, 18.03.2019 07:16

Bardzo miło nam poinformować, że projekt "Canis" przygotowany przez studentów koła naukowego "Telin", którego opiekunem jest dr inż. Łukasz Januszkiewicz, został zakwalifikowany do realizacji w ramach konkursu PŁ „Smart Campus - krok w kierunku inteligentnego kampusu”. Celem projektu jest powstanie aplikacji mobilnej, która ułatwi poruszanie się na terenie Kampusu PŁ oraz usprawni przepływ informacji, w szczególności informacji istotnych dla osób rozpoczynających studia.

Bardzo istotną funkcją aplikacji będzie ułatwienie poruszania się po kampusie Politechniki Łódzkie osobom z niepełnosprawnościami. Proponowanym rozwiązaniem, które zostanie uwzględnione w aplikacji są dodatkowe informacje na temat znajdujących się w pobliżu udogodnień dla tych osób oraz przystosowania konkretnych budynków do ruchu osób niepełnosprawnych.

Informacje o zwycięskich projektach można znaleźć pod adresem