Lista przedmiotów z materiałami udostępnionymi dla studentów

Dla_studentów
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowe media Instytutu Elektroniki


Serdecznie zapraszmy na nową stronę Instytutu Elektroniki dostępną pod adresem:

ie.p.lodz.pl

Zachęcamy także do śledzenia instytutowego kanału na platformie LinkedIn.

Aktualności
Ocena wpływu włóknistych rusztowań na wzrost i różnicowanie się komórek
Wtorek, 20.12.2022 10:14

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem Florczyk, S. J., Hotaling, N. A., Simon, M., Chalfoun, J., Horenberg, A. L., Schaub, N. J., ... & Simon Jr, C. G. (2023). Measuring dimensionality of cell‐scaffold contacts of primary human bone marrow stromal cells cultured on electrospun fiber scaffolds. Journal of Biomedical Materials Research Part A, 111(1), 106-117.

Jednym ze współautorów jest prof. Piotr Szczypiński.

Z pracy można się dowiedzieć, że mikrośrodowisko ma wpływ na rozwój i zachowanie się komórek. Miejsca adhezji komórek z macierzą pozakomórkowej inicjują wewnątrzkomórkową sygnalizację, która kieruje funkcjami komórki, takimi jak proliferacja, różnicowanie i apoptoza. Celem badań była ocena wpływu włóknistych rusztowań na wzrost i różnicowanie się komórek. Komórki oraz rusztowania wykonane z fluorescencyjnych włókien oraz płaskich folii polimerowych były obrazowane za pomocą konfokalnej mikroskopii fluorescencyjnej. Zastosowano wybrane metody segmentacji obrazów oraz modelowania 3D do analizy trójwymiarowej struktury kontaktów komórka-rusztowanie. Uzyskane wyniki sugerują, że sygnalizacja inicjowana przez miejsce adhezji komórek może pochodzić z wielu płaszczyzn dla hodowli w rusztowaniach włóknistych w przeciwieństwie do sygnalizacji z jednej powierzchni w hodowlach na płaskich foliach.

 
Wizyta w Uniwersytecie w Stavanger
Czwartek, 15.12.2022 13:07

W dniach 12-13 grudnia, dr hab. inż. Artur Klepaczko przebywał w Uniwersytecie w Stavanger (UiS) w Norwegii, gdzie pełnił rolę oponenta pracy doktorskiej mgra inż. Andrzeja Tunkiela pt. Prediction, interpolation and extrapolation of drilling data with Deep Learning. Promotorami pracy byli profesorowie Dan Sui oraz Tomasz Wiktorski z Wydziału Nauki i Technologii UiS.

Wizyta była także okazją do omówienia możliwości przyszłych wspólnych prac w zakresie badań naukowych i dydaktyki.

 
Wyniki konkursu OPUS23
Piątek, 09.12.2022 07:54

W dniu 06.12.2022r. Narodowe Centrum Nauki opublikowało listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach OPUS 23 – konkursu na projekty badawcze. Wśród wybranych do finansowania badań znalazł się projekt prof. Bogusława Więcka pt. "Systemy chłodzenia układów elektronicznych z przemianą fazową pracujące w termodynamicznym cyklu Maisotsenki". Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

 
TME w Instytucie Elektroniki
Piątek, 02.12.2022 22:03


Wczoraj, tj. 01.12.2022r. gościliśmy w Instytucie Elektroniki przedstawicieli firmy Transfer Multisort Elektronik. Podczas spotkania omówiono perspektywy dalszej współpracy i zacieśniania relacji między firmą TME a Instytutem.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 30

Konferencje


XXIII Polish Conference on Biocybernetics and Biomedical Engineering (PCBBE)
27-29.09.2023


Termografia i Termometria W Podczerwieni (TTP)
19-21.09.2023

Partnerzy technologiczni

TME

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości