Aktualności
2.12.2015 - Nasz najnowszy artykuł o symulacji obrazowania Time-of-Flight oraz Phase Contrast Angiography jest już dostępny on-line. Zachęcamy do lektury.

30.11.2015 - W zakładce Do pobrania dodaliśmy odnośnik do projektu dla środowiska Xcode z naszą implementacją algorytmu do symulacji rozrostu drzew naczyń krwionośnych. Zachęcamy do pobierania :-).

6.10.2015 - Udostępniamy dwa nowe syntetyczne modele rozgałęzienia tętnicy szyjnej (zobacz).

15.08.2015 - Rozpoczynamy realizację nowego projektu nt. symulacji rezonansu magnetycznego. Tym razem zajmiemy się modelowaniem perfuzji nerek. Wkrótce pojawi się więcej informacji.
 
Polecamy






 
Licznik wizyt
Liczba odsłon strony od 1.03.2015 r.

Flag Counter

Cel projektu

Celem projektu było opracowanie systemu komputerowego do syntezy obrazów angiografii rezonansu magnetycznego. Jednym z problemów, którego oryginalne rozwiązanie zaproponowano w projekcie, było utworzenie modelu obrazowanego organu. Oprócz właściwości magnetycznych poszczególnych tkanek, model ten zawiera cyfrowy fantom układu naczyń krwionośnych wraz z informacją o przepływie krwi w poszczególnych jego segmentach. Dla tak skonstruowanego modelu opracowane procedury formowania obrazów trójwymiarowych, zgodne ze zjawiskami fizycznymi zachodzącymi w angiografii rezonansu magnetycznego. Najważniejszym elementem innowacyjnym zrealizowanego systemu jest połączenie w jednym programie komputerowym symulatora przepływu oraz symulatora obrazowania magnetyczno-rezonansowego. Zakłada się, że opracowany system posłuży do syntezy wielu obrazów angiograficznych imitujących obrazy rzeczywiste. W konsekwencji, możliwe stanie się przeprowadzanie szeregu różnorodnych doświadczeń z użyciem metod geometrycznego modelowania – śledzenia naczyń krwionośnych. Otrzymane wyniki badań pozwolą na wskazanie technik ilościowego opisu naczyń krwionośnych dających najlepsze rezultaty i na szersze ich wykorzystanie w praktyce klinicznej.


Schemat blokowy zaprojektowanego systemu symulacji.

Powrót


Copyright 2011-2015 (C) Artur Klepaczko | Institute of Electronics | Lodz University of Technology